ČeskyPo polsku O společnosti

Charakteristická fotka pro každou stránku jiná

O společnosti

MERCEL, cutting knives s.r.o.

o řezání už něco víme . . .

Historie firmy Mercel, cutting knives s.r.o. se počítá od založením firmy „Mercel-strojní nože“ v roce 1993, kdy se z výhradně obchodní firmy v roce 2006 transformovala do firmy Mercel,cutting knives s.r.o.

V roce 2008 jsme začali brousit (ostřit) první nože.

V roce 2010 firma zahájila výrobu drobných nožů. Z původně obchodní firmy se stala firma výrobcem s 20 zaměstnanci ve výrobě.  A dnes vyrábíme nože až 4100 mm dlouhé z legovaných ocelí předních výrobců nástrojových ocelí.

Po celou dobu firma investuje do nových moderních brusek a stále rozšiřuje pole působnosti. Se současným strojním vybavení jsme na technologické špici v broušení průmyslových nožů v České republice.

Po celou dobu existence se firma specializuje na dodávky průmyslových nožů pro různá odvětví průmyslu. Stále však byl hlavní činností prodej nožů pro papírenský průmysl, polygrafický průmysl a kartonáž.

Na základě poptávky zákazníků se činnost firmy stále rozšiřovala a dnes je firma dodavatelem také pro potravinářský, masný, gumárenský, automobilový, tabákový průmysl a strojírenství. Spektrum nožů doplňují různé střižné nástroje a raznice. Od počátku se specializujeme na „řez“ a „sek“ jako takový. Nože dodáváme našim zákazníkům do celé Evropy.  Provádíme také poradenskou činnost při řezání nejrůznějších materiálů.

Naše firma dodává nejen nože ale také příslušenství náležící k nožům nebo řezání. Jedná se především o držáky nožů, dořezové lišty, brusné kotouče pro kontinualní broušení za chodu stroje, kalené výsekové desky k výsekovým automatům.

Další naší činností firmy je obchod s použitými stroji pro papírenský-zpracovatelský průmysl, jako jsou různé řezačky, tiskové stroje a ostatní zpracovatelské stroje. Nabídku použitých strojů na úpravu papíru naleznete na stránkách www.mercel-used-machines.com.