O společnosti

MERCEL, cutting knives s.r.o.
o řezání už něco víme…

Průmyslové nože

Jsme profesionály v oboru průmyslových nožů dodáváme a vyrábíme širokou škálu nožů pro dělení i perforování materiálů.

Nože dodáváme pro polygrafii, potravinářský průmysl, výrobu obalů, výrobu pneumatik, výrobu nábytku, stříhání plechů, zpracování tabáku.

Nože do 4.100 mm / 600 mm

Naši zákazníci patří také mezi zpracovatele plastů, nože děláme pro výrobu a recyklaci plastů. Vyrábíme nože do délky max. 4100 mm a do průměru 600 mm. Používáme ty nejkvalitnější nástrojové oceli a pečlivě vybíráme tu nejvhodnější ocel pro Vaše použití. Nože vyrábíme na nejnovějších bruskách a obráběcích zařízeních.

Poradenství

Za mnoho let jsem získali spoustu zkušeností se stříháním různých druhů materiálů. Od speciálních textilii přes gumu až po stříhání plechů. Rádi Vám poradíme s problematikou řezání a stříhání. Velmi často se podílíme na vývoji nových strojů.

Příslušenství nožů

K nožům dodáváme kompletní sortiment pomocných materiálů. Držáky nožů, plastové dořezové lišty, vrtáky papíru, atd.

Kvalitní materiály

Nože vyrábíme z nejlepších nástrojových ocelí, z tvrdo-kovu (Tungsten Carbide) nebo kombinace obou materiálů.

Historie firmy

Historie firmy Mercel, cutting knives s.r.o. se počítá od založením firmy „Mercel-strojní nože“ v roce 1993, kdy se z výhradně obchodní firmy v roce 2006 transformovala do firmy Mercel,cutting knives s.r.o.

V roce 2008 jsme začali brousit (ostřit) první nože.

V roce 2010 firma zahájila výrobu drobných nožů. Z původně obchodní firmy se stala firma výrobcem s 20 zaměstnanci ve výrobě.  A dnes vyrábíme nože až 4100 mm dlouhé z legovaných ocelí předních výrobců nástrojových ocelí.

Po celou dobu firma investuje do nových moderních brusek a stále rozšiřuje pole působnosti. Se současným strojním vybavení jsme na technologické špici v broušení průmyslových nožů v České republice.

Na základě poptávky zákazníků se činnost firmy stále rozšiřovala a dnes je firma dodavatelem také pro výrobu kartonáže, pro potravinářský, masný, gumárenský, automobilový, tabákový průmysl a strojírenství. Spektrum nožů doplňují různé střižné nástroje a raznice, např. pro výrobu kreditních karet, lékových displejů, apod. Od počátku se specializujeme na „řez“ a „sek“ jako takový. Nože dodáváme našim zákazníkům do celé Evropy. Provádíme také poradenskou činnost při řezání nejrůznějších materiálů.

Naše firma dodává nejen nože ale také příslušenství náležící k nožům nebo řezání. Jedná se především o držáky nožů, dořezové lišty, brusné kotouče pro kontinualní broušení za chodu stroje, kalené výsekové desky k výsekovým automatům.

Další naší činností firmy je obchod s použitými stroji pro papírenský-zpracovatelský průmysl, jako jsou různé řezačky, tiskové stroje a ostatní zpracovatelské stroje. Nabídku použitých strojů na úpravu papíru naleznete na stránkách www.mercel-used-machines.com.