Kruhové nože

Kruhové nože

Kruhové nože jsou používány pro podélné řezaní materiálu. Vyrábíme kompletní sortiment kruhových nožů pro různé způsoby použití. Horní i spodní nože vyrábíme z různých druhů ocelí i tvrdokovu. Nože vyrábíme dle výkresů nebo i podle dodaného vzoru. Standardní typy kruhových nožů máme skladem s možností okamžitého dodání.

Kruhové nože vyrábíme do průměru 600 mm.

Kruhové nože dle způsobu řezání

  • nůž proti noži, břit na břit
  • nůž proti válci válcové ploše, břitem přímo proti ploše
  • nůž proti mezeře, břit do volného prostoru  

Pro každý způsob řezání jsou potřeba speciální nože, se zvláštní úpravou.

Kruhové nože
Kruhové nože
Kruhové nože
Kruhové nože
Kruhové nože
Kruhové nože

Výroba

Vyrábíme kruhové nože ze speciálních druhů ocelí a také z tvrdokovu (Tangens Carbide), nože s povlakováním TIN (titanování) nebo s povlakem Teflon.
Kruhové nože vyrábíme do průměru 600 mm

Broušení

Pro broušení kruhových nožů používáme nejmodernější brusky. Nože se brousí se speciálními úhly které jsme testovali a můžeme doporučit jakou nejvhodnější pro daný způsob použití.

Leštění břitu

Plochy nožů které tvoří břit leštíme. Máme ověřeno, že nože takto nabroušené nože upravené dosahují o 100 % delší životnost a 3x lepší kvalitu řezu než nože neleštěné. Tím se výrazně prodlužuje životnost nožů a cyklus broušení nožů.

Příslušenství

Pro použití kruhových nožů dodáváme také držáky nožů a součásti držáků jako jsou pružiny - ploché i spirálové, kroužky, pneumatické hadice.

Servis a poradenství

Ve výrobě a užití kruhových nožů máme bohaté zkušenosti. Provádíme poradenský servis ve způsobu užití nožů. Doporučíme i způsob řezání, broušení, skladování.

Reference

Na této straně můžete vidět foto nožů které jsme vyrobili pro naše zákazníky.

Princip řezání kruhovými noži

Kruhové nože řežou většinou proti spodnímu noži, jak je možno vidět na schématu. Tento způsob se nazývá nůžkový - dochází zde ke střihu. Nože, které řežou proti kovovému válci toto řezání se nazývá PROTLAČOVANÍ .

Příklady nůžkového způsob řezání:

Držáky nožů

Vyrábíme držáky horních kruhových nožů. Držáky zajištují správný přítlak proti spodnímu noži. Přítlak zajištují spirálové pružiny.

Držáky jsou dvou krokové  s pohybem dolů a do strany, mechanické nebo pneumatické. Držáky i nože se vyrábějí také s upínáním na hladkou hřídel pomocí exentru uvnitř držáku. Držáky se mění podle rychlosti stroje.

Provádíme také úpravy a rekonstrukce řezných částí strojů.