O společnosti

MERCEL, cutting knives s.r.o.
o řezání už něco víme…

Průmyslové nože

Jsme profesionály v oboru průmyslových nožů dodáváme a vyrábíme širokou škálu nožů pro dělení i perforování materiálů.

Nože dodáváme pro polygrafii, potravinářský průmysl, výrobu obalů, výrobu pneumatik, výrobu nábytku, stříhání plechů, zpracování tabáku.

Vyrobeno v České republice

Náš výrobní závod se nachází v Třebechovicích pod Orebem, v České republice. Nože vyrábíme výhradně z kvalitních evropských materiálů.

Zakázková výroba

Konstruujeme speciální nože a střižné nástroje podle požadavků klienta, nebo je vyrobíme podle dodané dokumentace.

Vyrábíme nože do 4.100 mm / ø 600 mm

Vyrábíme průmyslové nože do délky 4100 mm a do průměru 600 mm. Používáme nejkvalitnější nástrojové oceli a pečlivě vybíráme nejvhodnější ocel pro určené použití. Nože vyrábíme na moderních bruskách a obráběcích zařízeních.

Brousíme nože do 4.500 mm / ø 600 mm

Zajišťujeme kompletní servis nožů, jejich broušení, i kompletní renovaci. Brousíme průmyslové nože do délky 4500 mm a do průměru 600 mm.

Poradenství

Za mnoho let jsem získali spoustu zkušeností se stříháním různých druhů materiálů. Od speciálních textilii přes gumu až po stříhání plechů. Rádi Vám poradíme s problematikou řezání a stříhání. Velmi často se podílíme na vývoji nových strojů.

Příslušenství nožů

K nožům dodáváme kompletní sortiment pomocných materiálů. Držáky nožů, plastové dořezové lišty, vrtáky papíru, atd.

Kvalitní materiály

Nože vyrábíme z nejlepších nástrojových ocelí, z tvrdo-kovu (Tungsten Carbide) nebo kombinace obou materiálů.

Historie firmy

Historie firmy Mercel, cutting knives s.r.o. se počítá od založením firmy „Mercel-strojní nože“ v roce 1993, kdy se z výhradně obchodní firmy v roce 2006 transformovala do firmy Mercel, cutting knives s.r.o.

Průmyslové nože brousíme od roku 2008

V roce 2008 jsme začali brousit první nože.

Průmyslové nože vyrábíme od roku 2010

V roce 2010 firma zahájila výrobu drobných nožů. Z původně obchodní firmy se stala firma výrobcem s 20 zaměstnanci ve výrobě.  A dnes vyrábíme nože až 4100 mm dlouhé z legovaných ocelí předních výrobců nástrojových ocelí.

Moderní technologie

Ve výrobě používáme nejmodernější číslicově řízené CNC a NC stroje se speciálním softwarem pro výrobu nožů. Od začátku působení firmy na trhu investujeme do nových, moderních brusek a svůj strojový park pravidelně obnovujeme a modernizujeme. To nám umožňuje pokrýt stále se rozšiřující pole působnosti. S používaným strojním vybavení jsme na technologické špici v broušení průmyslových nožů v nejen v České republice, ale i Evropě.

Dodáváme nože pro všechna odvětví průmyslu

Na základě poptávky zákazníků se činnost firmy stále rozšiřovala a dnes je firma dodavatelem také pro výrobu kartonáže, pro potravinářský, masný, gumárenský, automobilový, tabákový průmysl a strojírenství. Spektrum nožů doplňují různé střižné nástroje a raznice, např. pro výrobu kreditních karet, lékových displejů, apod. Od počátku se specializujeme na „řez“ a „sek“ jako takový. Nože dodáváme našim zákazníkům do celé Evropy. Provádíme také poradenskou činnost při řezání nejrůznějších materiálů.

Příslušenství průmyslových nožů

Naše firma dodává nejen nože ale také příslušenství náležící k nožům nebo řezání. Jedná se především o držáky nožů, dořezové lišty, brusné kotouče pro kontinualní broušení za chodu stroje, kalené výsekové desky k výsekovým automatům.

Prodej srojů pro papírenský průmysl

Další naší činností firmy je obchod s použitými stroji pro papírenský-zpracovatelský průmysl, jako jsou různé řezačky, tiskové stroje a ostatní zpracovatelské stroje. Nabídku použitých strojů na úpravu papíru naleznete na stránkách www.mercel-used-machines.com.

Centrum pro konstrukci a testování prototypů

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, potenciál, bylo vytvořeno moderní Centrum pro konstrukci a testování prototypů průmyslových řezných nástrojů, spočívající ve výzkumu a aplikacích nových materiálů a technologických postupů. Centrum je vybaveno těmito stroji a zařízeními:

  • CNC bruska
  • Spektrometr
  • Konstrukční SW

Toto pracoviště bude sloužit nejen naší konstrukci a technologii, ale v případě volné kapacity nabízíme našim partnerům a jiným subjektům možnost využití volných kapacit za tržních podmínek.