Nože na kartonáž

Nože na kartonáž

Dodáváme kompletní sortiment nožů pro kartonáž, nože ke slotovým strojům jako je Emba, Curioni, Göpfert, Jurin, Rapidex, aj.

Dodáváme kompletní sortiment nožů pro výrobu klopových krabic. Segmentové nože a proti nože vyrábíme také dle výkresové dokumentace a nebo i podle vzoru. Zhotovujeme si vlastní výkresovou dokumentaci.
Vyrábíme různé nože pro mostové výseky. Vyrábíme také ryly na prolamování lepenky. V nabídce máme různé doplňky, například držáky nožů.

Nože na kartonáž
Nože na kartonáž
Nože na kartonáž

Nože na kartonáž se dodávají velmi často dělené pro snadnější montáž. Tyto nože vyrábíme z vysoce legovaných ocelí zpravidla DIN 1.2080 s 12 % chromu. Tato ocel zajištuje vyšší životnost nožů.

Pro kartonážní závody dodáváme příčné nože, především ke zvlnovacím linkám. Dodáváme také kruhové nože pro podélný ořez, kruhové nože pro podélné dělení s automatickým kontinualním broušením nožů za chodu stroje. V nabídce máme také pásové nože - planžetu pro plošný výsek pro výsekové automaty.

Na následujících obrázcích můžete vidět 5 základních druhů segmentových nožů. Hladké, se žlábkem, se žlábkem a fasetkou, ozubené pro perforační střih a s vlnovým zubem.

První tři jsou bez ozubení. Čtvrtý si poradí i s méně kvalitní lepenkou. Používá se pro tzv. perforační střih. Pátý je taktéž pro náročné materialy, lépe proniká materiálem. Nože 4 a 5 nelze brousit!. Tyto segnentové nože dodáváme také s nosem a jednostraně nebo obou straně uzavřeným žlábkem. Běžné síly jsou 6, 8 a 10 mm. Dodáváme také zakončovací nože a ořezové nože. Tento obor je nám znám natolik, že ke všem známým strojům nám postačí pouze katalogové číslo nože pro jeho identifikaci.

Princip výseku

Na tomto obrázku je předveden princip výseku slotových strojů.

Princip výseku